Система дистанційного вивчення іноземної мови

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Faites la traduction consécutive

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ВІЙСЬКОВИХ СИСТЕМ ЗВ’ЯЗКУ

У сучасному бою, для виконання поставлених завдань, необхідне постійне та ефективне управління військами, досконале знання противника, його задумів та дій. Всі ці завдання можна вирішити за допомогою добре налагодженого зв’язку між усіма родами військ, частинами, підрозділами, між начальниками та підлеглими.

Зв’язок є основним засобом управління військами в бою. Значення зв’язку зростає із оснащенням військ новою бойовою технікою. Втрата зв’язку призводить до втрати управління військами. Підрозділи зв’язку виконують наступні завдання під час ведення бою:

  • забезпечення командирові постійного управління підлеглими військами та отримання від них інформації;
  • погодження зусиль підрозділів, що взаємодіють, та виконання ними поставлених бойових завдань;
  • своєчасне оповіщення військ про повітряний, ядерний, бактеріологічний та хімічний напад противника;
  • організація управління матеріально-технічним забезпеченням військ.

Зв’язок командування – це зв’язок, який організується між старшим та підлеглими командирами чи штабами, який забезпечує командирові частини управління підлеглими військами шляхом прямих переговорів, передачі ним бойових наказів та отримання від них донесень. Зв’язок командування організується таким чином, щоб існувала можливість ведення переговорів командира не тільки з підлеглими йому командирами, але й на ступінь нижче.

Радіозв’язок використовується для управління військами. Він є найнадійнішим видом зв’язку, який здатний забезпечувати безперервність управління військами в найважчих умовах бойової обстановки. Засоби радіозв’язку забезпечують зв’язок між підрозділами, які перебувають як на місці, так і в русі.   

До мережі зв’язку у військах входять:

  • стаціонарні вузли зв’язку;
  • передавальні та приймальні радіоцентри;
  • станції супутникового зв’язку;
  • кабельні, радіорелейні та тропосферні лінії зв’язку;
  • сили та засоби зв’язку пунктів управління на рухомій базі.

У існуючих у теперішній час системах зв’язку особливе місце займає супутниковий зв’язок. Основна відмінність систем супутникового зв’язку полягає у використанні у їх складі космічних апаратів, які виконують роль ретрансляторів. Супутниковий зв’язок, який має ряд унікальних властивостей, таких, наприклад, як глобальність, потаємність, високий рівень надійності та достовірності за короткий строк одержав широкий розвиток та різнобічне застосування. Коли йдеться про глобальні системи рухомого зв’язку, зв’язку з абонентами у складно доступних районах – супутниковий зв’язок поза конкуренцією. Військові конфлікти, які відбувалися за останній час, продемонстрували, що не дивлячись на великі витрати на створення та експлуатацію систем супутникового зв’язку, вони є практично єдиним реальним засобом зв’язку, що оперативно забезпечує розгортання військ на необладнаних театрах воєнних дій. 

© 2015 - 2025