Система дистанційного вивчення іноземної мови

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Faites la traduction écrite

УМОВНІ ПОЗНАЧКИ

         Умовні позначки для карти розробляються з урахуванням її призначення, а відбір зображення географічних елементів підпорядкований вимогам загального візуального орієнтування.

         Населені пункти залежно від їхньої величини, поділяються на 3 групи: першого, другого та третього порядків.

Населені пункти першого порядку – це, в основному, великі міста. Вони показуються загальним контуром зі збереженням зовнішньої конфігурації.

         Населені пункти другого порядку – це малі міста, які зображуються контуром, зі збереженням зовнішньої конфігурації або у вигляді квадрата розміром 22 см. Всередину контуру обох груп вводиться крапкова сітка бузкового кольору.

         Населені пункти третього порядку – це значні за величиною поселення та села. Вони зображуються пунсонами та у більшості випадків поміщаються на карті без підписів назв. Без підписів назв показується також частина населених пунктів, віднесених до другої групи.

         Місцеві предмети, що мають значення візуальних орієнтирів, показуються на карті картинними знаками зі збереженням схожості зовнішніх обрисів місцевих предметів.

         Залізниці класифікуються за шириною колій. Вид тяги та стан доріг зображуються пояснювальними підписами, наприклад, електрифікована, недіюча тощо.

         Автомобільні дороги зображуються двома лініями та однією лінією. До групи подвійних доріг належать автостради та шосейні дороги, які мають дві проїжджі частини. Дороги, зображені однією лінією, поділяються на головні та другорядні.

         Для малообжитих територій передбачений умовний знак ґрунтових доріг і стежок.

         Мости на дорогах показуються лише через великі водні перешкоди.

         Елементи гідрографії зображені на карті досить докладно. У береговій смузі показані всихаючи, обривисті та скельні береги, затонулі судна, підводні та надводні скелі. З метою кращого візуального орієнтування подвійні ріки та малі озера показані більш інтенсивним кольором, ніж великі за площею водосховища.

         Рельєф суші показується поєднанням горизонталей, висотних відміток, гіпсометричним прошарком пофарбування та відмивання.

         Відмітки висот поділяються на чітко визначені, наближені та на ті, планове положення яких визначено неточно. Для останніх на карті підписується лише числова характеристика, а умовний знак (крапка або хрестик) не дається. Більш великим розміром шрифту підписуються так звані критичні, тобто командні висоти.

         Рельєф морського дна на ряді аркушів зображений ізобатами.

© 2015 - 2025