Система дистанційного вивчення іноземної мови

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Faites la traduction à vue

ПРИЗНАЧЕННЯ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ

ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Геополітичні умови, наявність великих морських кордонів вимагають мати Військово-Морські Сили, які спроможні до дій щодо стримування, локалізації та нейтралізації збройного конфлікту на приморському напрямку. Україна є і залишається морською державою.

Військово-Морські Сили Збройних Сил України призначені для стримування, локалізації і нейтралізації збройного конфлікту, а при необхідності - опір збройної агресії з моря як самостійно так і у взаємодії з іншими видами Збройних Сил України, військовими формуваннями, правоохоронними органами у відповідності з Конституцією України, законами України та іншими нормативно-правовими актами з урахуванням принципів і норм міжнародного права та загальних принципів військового мистецтва.

Правовою основою діяльності ВМС ЗС України є: Конституція України, Воєнна доктрина України, Закони України “Про Збройні Сили України” та “Про оборону України”, військові статути Збройних Сил України, Положення про корабельну службу у ВМС ЗС України, інші закони України, нормативно-правові акти Президента України, Кабінету міністрів України, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, а також міжнародні договори України, що регулюють відносини в сфері оборони і згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України.

Існуюча структура ВМС ЗС України в цілому збалансована за родами сил (військ), має оптимальну систему забезпечення, підготовки та застосування з’єднань, кораблів та частин з відповідною інфраструктурою, яка має здатність виконувати завдання за призначенням.

Основні завдання ВМС ЗС України.

Створення і підтримання бойового потенціалу на рівні, достатньому для стримування агресії з моря; поразка угрупувань військово-морських сил супротивника; порушення морських перевезень супротивника; забезпечення висадки морських десантів і ведення боротьби з морськими десантами супротивника; підтримання сприятливого оперативного режиму в операційній зоні; оборона своїх районів базування, морських комунікацій; охорона підводного простору у межах територіального моря; захист судноплавства, морських нафтогазових промислів і іншої державної діяльності на морі; сприяння сухопутним військам в проведенні операцій (бойових дій) на приморському напрямку; участь у миротворчих операціях.

         Організаційно ВМС ЗС України складаються з органів військового управління, об'єднань, з'єднань, військових частин, кораблів, військових навчальних закладів, установ та організацій.

Управління ВМС здійснює заступник Міністра оборони України - командувач Військово-Морських Сил безпосередньо, через штаб ВМС, а також через інші органи військового управління.

Управління об`єднаннями, з`єднаннями, військовими частинами, установами ВМС ЗС України здійснюють командири (начальники) безпосередньо та через свої штаби.

ВМС ЗС України територіально розташовані у двох морських районах - Західному та Південному.

Відповідно до діючого законодавства на ВМС ЗС України у мирний час покладаються такі завдання:

- пошуково-рятувальне забезпечення на морі;

- сприяння у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;

- захист інтересів держави на морі, який включає в себе широкий спектр завдань, в тому числі і її промислову діяльність;

- боротьба з незаконними морськими силовими угрупуваннями, проявами тероризму та піратства;

- участь у можливих миротворчих операціях;

- залучення підрозділів до заходів міжнародного військового співробітництва та інші.

© 2015 - 2025