Faites la traduction écrite
TENUE DE SORTIE DES MILITAIRES FÉMININS
Dernière évolution, mais particulièrement visible : la tenue de sortie des militaires féminins sera changée. Cette tenue, d'un bleu profond et comprenant veste, jupe et pantalon, se distinguait en effet par son inélégance navrante. Les raisons avancées pour le changement sont toutefois doubles : d'une part, il était faux de choisir une tenue pour femmes d'une autre couleur que celle des hommes, alors même que l'armée vise à l'égalité entre les sexes. D'autre part, le fournisseur de l'uniforme a effectué des erreurs dans le découpage, si bien que la tenue a changé entre les essais et l'équipement.
UNIFORME DU GENDARME
Beaucoup plus récemment sont intervenues quelques modifications vestimentaires, parmi lesquelles la disparition définitive de la couleur kaki dans la tenue de service courant (pour l'été), au début des années 1980, et la substitution du pull-over et de l'anorak à la vareuse et au manteau trois-quarts, depuis 1989.
Il reste que l'uniforme a toujours symbolisé l'appartenance de la gendarmerie aux forces armées. Ce caractère militaire est encore souligné par la présence de la grenade sur les boutons d'arme et sur le képi du gendarme. Insigne distinctif des compagnies de grenadiers sous l'Ancien Régime, la grenade fût intégrée par la loi du 16 février 1791 à l'uniforme de la maréchaussée devenue gendarmerie nationale, et ce, en remplacement de la fleur de lys.
|
Faites la traduction écrite |
НОСІННЯ ОРДЕНІВ, МЕДАЛЕЙ, ОРДЕНСЬКИХ СТРІЧОК І СТРІЧОК МЕДАЛЕЙ НА ПЛАНКАХ ТА ІНШИХ ЗНАКІВ ВІДЗНАКИ НА ВІЙСЬКОВІЙ ФОРМІ ОДЯГУ
Носіння орденів, медалей і нагрудних знаків України військовослужбовцями Збройних Сил України на військовій формі одягу буде визначено окремими наказами Міністра оборони України, по мірі їх затвердження.
Ордени та медалі, орденські стрічки та стрічки медалей колишнього СРСР та інших держав військовослужбовці Збройних Сил України носять за власним бажанням після орденів і медалей України.
Знаки особливої відзнаки — медаль «Золота Зірка» Героя Радянського Союзу і золота медаль «Серп і Молот» Героя Соціалістичної Праці, а також нагрудний знак «Льотчик-космонавт СРСР» носять при всіх формах військового одягу, за винятком літньої парадно-вихідної (в сорочці), літньої повсякденної (в куртці літній чи в сорочці), польової та робочої форми одягу.
Генерали армії України при парадній і парадно-вихідній формі одягу носять на краватці знак відзнаки генерала армії України — «Зірка генерала армії України».
При парадно-вихідній і повсякденній формі одягу замість орденів та медалей носять орденські стрічки і стрічки медалей на планках, а також знаки відзнаки і нагрудні знаки.
При парадно-вихідній (в сорочці), повсякденній (в куртці повсякденній шерстяній чи сорочці), польовій і робочій формах одягу орденські стрічки, стрічки медалей на планках та нагрудні знаки не носять.
Орденські стрічки і стрічки медалей на планках носять з лівого боку на грудях так, щоб:
- на відкритому двобортному мундирі (кітелі, тужурці), а також на парадно-вихідному мундирі і повсякденному кітелі військовослужбовців-жінок, які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів та офіцерського складу, верхній край верхнього ряду стрічок знаходився нижче рівня кута лацкану на 70 мм;
- на відкритому однобортному кітелі офіцерів, прапорщиків нижній край нижнього ряду стрічок розміщувався впритул з верхнім краєм клапану нагрудної кишені;
- на парадно-вихідній куртці літній курсантів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, військовослужбовців строкової служби, нижній край нижнього ряду стрічок розміщувався впритул з верхнім краєм клапану нагрудної кишені.
При носінні двох і більше орденських стрічок і стрічок медалей на планках вони закріплюються в один ряд на загальній планці справа наліво, але не більше чотирьох. Стрічки, які не вміщаються на одній планці, переносяться на другу і т. д. і прикріплюються нижче першої.
Нагрудний знак про закінчення військово-навчального закладу носять по центру над правою нагрудною кишенею, нижній край якого доторкується до клапану кишені. При наявності у військовослужбовця нагрудних знаків двох і більше військово-навчальних закладів носять тільки один нагрудний знак.
Нагрудний знак про закінчення цивільного вищого навчального закладу (університету, інституту) дозволяється носити при відсутності нагрудного знака про закінчення вищого військово-навчального закладу на його місці.