Система дистанційного вивчення іноземної мови

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Faites la traduction écrite

ВИЩІ ВІЙСЬКОВІ ЗВАННЯ

Вищі військові звання та вищі спеціальні звання особам офіцерського та начальницького складу присвоюються відповідно до затверджених переліків посад, що підлягають заміщенню особами вищого офіцерського (начальницького) складу, та граничних військових і спеціальних звань за цими посадами, з урахуванням професійно-ділових якостей, військової і спеціальної підготовки, досвіду служби, належного виконання ними покладених обов’язків.

Вищі класні чини працівникам прокуратури присвоюються відповідно до Положення про класні чини працівників органів прокуратури України.

Чергові вищі військові звання, вищі спеціальні звання і класні чини присвоюються у послідовному порядку.

Особа, призначена на посаду, за якою передбачено граничне вище військове звання, граничні вищі спеціальне звання або класний чин, може бути представлена до присвоєння відповідного вищого військового звання, вищих спеціального звання або класного чину, як правило, не раніш, як через рік перебування на відповідній посаді, а також після закінчення передбаченого законодавством терміну перебування у відповідному званні або класному чині, яке вона має.

Чергове вище військове звання, вищі спеціальне звання або класний чин, як правило, можуть бути присвоєні відповідно військовослужбовцям, особам начальницького складу і працівникам правоохоронних та інших державних органів після дворічного терміну перебування у відповідному вищому військовому званні, вищих спеціальному званні або класному чині.

Присвоєння вищих військових звань і вищих спеціальних звань особам, відрядженим до державних органів, установ і організацій, здійснюється відповідно до Переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення в державних органах, установах і організаціях, та граничних військових і спеціальних звань за цими посадами.

Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань особам, відрядженим до державних органів, установ і організацій, вносяться керівником міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що відповідно до закону здійснює керівництво військовим формуванням, іншого державного органу за пропозицією державних органів, установ і організацій, до яких їх відряджено.

Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань або класних чинів особам, що перебувають на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, вносяться з урахуванням граничного звання за посадою, на якій вони перебували до обрання.

Пропозиції щодо присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів попередньо розглядаються на колегії відповідного органу.

Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів мають бути обґрунтованими і вмотивованими.

Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів вносяться на розгляд Президента України за підписом керівника міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, іншого державного органу.

Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів подаються Президентові України не пізніше, як за місяць до закінчення встановленого терміну перебування у військовому званні, спеціальному званні або класному чині. За результатами вивчення подання Секретаріатом Президента України в установленому порядку готується відповідний проект Указу Президента України.

Президент України видає Укази про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів, як правило, напередодні Дня незалежності України, відповідних професійних свят.

© 2015 - 2025