Translate in writing
Організація сторожової охорони
При розташуванні на місці війська безпосередньо здійснюють охорону, а у випадку загрози нападу противника на вказаних рубежах і смугах додатково ще організовують сторожову охорону. Сторожова охорона повинна бути круговою та охоплювати всі основні дороги та підступи до району розташування. Вона виставляється так, щоб не допустити проникнення розвідки противника та диверсійних груп у район розташування військ, виключити раптовий напад наземного противника, забезпечити час та вигідні умови для розгортання та введення в бій підрозділів, що охороняються.
Кількість та склад підрозділів, що виділяються для сторожової охорони, визначаються віддаленням від противника та його можливостями, важливістю напрямку, часом, необхідним для розгортання та введення в бій підрозділів, що охороняються, характером місцевості та умовами спостереження.
Сторожова охорона здійснюється сторожовими загонами, сторожовими заставами, сторожовими постами, секретами. До складу сторожових загонів, як правило призначаються підсилені роти, до сторожової застави – підсилені взводи. Іноді на важливому напрямку в сторожовий загін може бути призначений батальйон (від дивізії). В цьому випадку до сторожових застав від сторожового загону можуть призначати підсилені роти. Іноді при розташуванні на місці батальйону від нього може виставлятися сторожова застава у складі підсиленого взводу.
Сторожовому загону (заставі) вказується рубіж охорони та смуга охорони по фронту: для батальйону до 10 км, для роти 5 км, для взводу 2 км.
Батальйон (рота), що призначена у сторожовий загін, займає та готує для оборони вказаний йому (їй) рубіж, прикриваючи сторожовими заставами найбільш важливі напрямки. Рубіж, що займає сторожовий загін (застава), повинен бути зручним для оборони, забезпечувати гарний огляд у бік противника та обладнаним в інженерному відношенні.