Система дистанційного вивчення іноземної мови

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Translate at sight

Переносний ЗРК Стінгер

Переносний зенітний ракетний комплекс (man portable antiaircraft missile system) “Стінгер-RMP” FIM-92C розроблений фірмою “Дженерал дайнемікс” і прийнятий на озброєння сухопутними військами і морською піхотою США в 1979 р. Комплекс складається з пускового пристрою (gripstock assembly), зенітної керованої ракети (ЗКР) (antiaircraft missile) в транспортно-пусковому контейнері (ТПК) (transporter-launcher) і апаратури розпізнавання цілі (свій−чужий) (interrogator friend-or-foe system). До складу пускового пристрою входять елементи для запуску ЗКР − оптичний приціл (scope sight), спусковий механізм (firing trigger), блок енергозабезпечення та охолодження з електричною батареєю (battery coolant unit) і ємністю з рідким аргоном (argon gas coolant). У бойовому положенні (fire position) спусковий пристрій кріпиться до транспортно-пускового контейнера.

ТПК – це склопластикова труба (fiberglass plastic tube) з ракетою, заповнена інертним газом. Отвори (end) труби закриті герметичними (seal) кришками (disk), які руйнуються під час запуску.

Ракета побудована за аеродинамічною схемою “качка” (canard configuration/tail-first configuration). Твердопаливний руховий пристрій (solid propulsion) складається зі стартового прискорювача, що відокре­млюється, і двохімпульсного маршового двигуна (dual thrust flight motor). ЗКР оснащена уламково-фугасною бойовою частиною (high-explosive/ fragmentation warhead), запальником ударної дії з механізмом уповільнення (delay-after-impact fuse) і запобіжним механізмом (safety mechanism). Ракети оснащуються інфрачервоними головками самонаве­дення (infrared homing/seeking head) у трьох варіантах:

  • Стінгер-А” FIM-92А зі звичайною ІК головкою самонаведення;
  • “Стінгер-POST” FIM-92В з головкою самонаведення, що працює в ультрафіолетовому діапазоні (ultraviolet [UV] band) з підвищеною стійкістю (effective discrimination) до теплових пасток (flare);
  • “Стінгер-RMP” FIM-92C з головкою самонаведення, що працює в двох діапазонах хвиль (dual-mode homing head) з додатковим комп’ютером, який перепрограмовується з урахуванням засобів проти­дії (countermeasures) противника;

ПЗРК інтегрується в системі ППО (air defense) і може приймати інформацію про повітряну обстановку (air situation) від РЛС виявлення (warning radar) або діяти самостійно. Робота обслуги під час стрільби складається з підготовки ЗКР до пуску, захоплення (lock-on) і супроводу цілі за допомогою оптичного прицілу (optical tracking), розпізнавання цілі (target identification) й захоплення її головкою самонаведення (seeker lock-on), пуску ракети (missile launch/launching).

ТТХ ПЗРК “Стінгер-RMPFIM-92:

Маса ПЗРК, кг

15,1

Довжина ЗКР, м

1,52

Діаметр ЗКР, м

0,07

Розмах оперення (fin span), м

0,09

Дальність ураження (striking range), км макс.

                                                                    мін.

4,8-5,2

0,3

Висота ураження цілей (operating altitude), м , макс.

                                                                     мін.

3000

50

Швидкість ЗКР, макс., м/с

 

700

 
© 2015 - 2025